o mnie i pracowni

O mnie

 

Interesuje mnie wszystko to, co sprawia, że czujemy się zdrowi i szczęśliwi. Staram się pokazać, że w kuchni też mamy wybór.  Cały czas towarzyszy mi myśl, że wiele można zmienić w swoim życiu stosując metodę małych kroków i nie w jednym obszarze ale w kilku jednocześnie.

Poszukuję rozwiązań na lepsze samopoczucie na co dzień – w kuchni i w życiu osobistym. Z wykształcenia jestem psychologiem. Od kilku lat z zamiłowania zajmuję się tematyką zdrowia w szerokim ujęciu. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu dietetyki i cały czas pogłębiam wiedzę w tej dziedzinie.

Interesuje mnie przede wszystkim niezwykła moc roślin, wartości warzyw i owoców, ich zdolności do fitoremediacji, czyli oczyszczania z toksyn. Dlatego podglądam czasem naturę i fotografuję ją z zaskoczenia.

 

O Śmiechu w kuchni

Ma być o samopoczuciu, więziach, jedzeniu i wyborach w kuchni.  Poszukiwaniu przepisów na jedzenie, dobre nawyki i radość w życiu. Ma nie być tylko i wyłącznie kulinarnie, czasem też o zupełnie innych sprawach. Blog prowadzony również przez dzieci.

Kuchnia to świetne miejsce do wyrażania uczuć i emocji. Miejsce na okrągły stół. Spotkania i rodzinne rozmowy.  Pomysły na pyszny obiad.  Jest tyle okazji do tego, aby śmiać się w kuchni. Cieszyć, rozmawiać, milczeć, kłócić i wyrażać miłość.

W ramach pracowni psycho-dietetycznej proponujemy:

Konsultacje.  To może być rozmowa, ustalenie kierunku, poszukiwanie najlepszej, smacznej i zdrowej ścieżki na zgubienie dolegliwości.  Mam tu na myśli np. zalecenia dietetyczne wspierające proces leczenia różnych chorób ale także poprawę samopoczucia na co dzień. Forma konsultacji do wyboru, może być również on line. Będziemy w kontakcie. Otrzymasz wskazówki w jakim obszarze poruszać się, co służy Tobie, Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Podpowiadam również jak mądrze się suplementować.

Śmiech w Twojej kuchni.  To cykl spotkań,  21 dni w ścisłej komunikacji.  Jeśli zechcesz, pojawię się z wizytą w Twojej kuchni, spędzimy czas na wspólnych  zakupach, projektowaniu kompozycji lodówki, gotowaniu, śmiechu. Przez ten czas będę Twoim konsultantem żywieniowym. Pomagam rozwijać dobre nawyki. Wspieram nie tylko w temacie odżywiania i suplementacji ale także w zakresie motywacji i emocji. Jeśli zechcesz, zaplanujemy wspólnie cały proces Twoich zmian lub jednej, na której najbardziej Ci zależy. Będę z Tobą w kontakcie codziennie, otrzymasz ode mnie zadania, sposoby, podpowiedzi i wsparcie.

Warsztaty i konferencje. Wymiana doświadczeń. Organizowanie spotkań, warsztatów, konferencji  o tematyce propagującej zdrowy styl  życia.